2013_ISSF_Rule_Book_1st-print.pdf 12.78 Mb 22/11/2012, 10:06

Prosimy o zapoznanie się z nimi. Obowiązują w latach 2013-2016.

KALENDARZ PZSS 2013 - PROJEKT

Na stronie PZSS umieszczono projekt KALENDARZA imprez strzeleckich w 2013 roku.

Projekt_kalendarza_imprez_PZSS_2013.pdf 65.41 Kb 20/11/2012, 11:31

Wróciły do Kalendarza PZSS Zawody Klasyfikacyjne o Puchar Lubelszczyzny, które odbędą się w Lublinie, w dniach 27-29 września 2013 roku. Jest to jedyna impreza zgłoszona przez kluby naszego województwa.

Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów LZSS

Zarząd Lubelskiego Związku Strzelectwa Sportowego, na podstawie §20 pkt.3 Statutu LZSS, zwołuje nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów LZSS w dniu 16 grudnia 2012 r. w pierwszym terminie o godz. 11.00 i w drugim terminie 16 grudnia 2012 r. o godz. 11.15.

Zebranie odbędzie się w sali Domu Katechetycznego, przy ul. Gospodarczej 7.

Zawiadomienie_o_NWZD.pdf 478.72 Kb 16/11/2012, 22:09

Porzadek_obrad_NWZD.pdf 469.62 Kb 16/11/2012, 22:09

Regulamin_obrad_NWZD.pdf 608.21 Kb 16/11/2012, 22:09

Statut_LZSS_projekt_Komisji_Statutowej.pdf 335.17 Kb 05/12/2012, 21:35

Regulamin_KR_LZSS.pdf 407.90 Kb 05/12/2012, 21:35

NOWY PRZEWODNICZĄCY KS LZSS

Podczas posiedzenia Zarządu LZSS w dniu 12 listopada 2012 r. wybrano w głosowaniu Przewodniczącego Kolegium Sędziów LZSS. Zgłoszono dwóch kandydatów:

Andrzej ABRAMOWICZ, s.kl.P - 5 głosów

Grzegorz GŁADYSZEWSKI, s.kl.M - 2 głosy

(kol. Grzegorz Gładyszewski nie wziął udziału w głosowaniu). Tym samym od dnia 12 listopada br. funkcję Przewodniczącego KS LZSS pełni kol. Andrzej ABRAMOWICZ.

Zawody Klasyfikacyjne w Drzonkowie 2012

W Zawodach Klasyfikacyjnych PZSS, które rozegrano w Drzonkowie 18 – 21 października br., nasze województwo reprezentowała jedynie dwójka strzelców: Kinga Świderska i Jacek Kosior (oboje ZNICZ Międzyrzec Podlaski).

W pierwszym dniu strzelań, w konkurencji Kpn40 juniorek, Kinga Świderska zajęła 6. miejsce, z dobrym wynikiem 389 pkt., zaś Jacek Kosior, w konkurencji Kpn60 juniorów, zajął miejsce 5. z wynikiem 566 pkt.

W drugim dniu strzelań (tym razem z finałami, które rozgrywano zgodnie z nowymi zasadami ISSF), Kindze strzelanie „nie poszło” i z wynikiem 368 pkt. zajęła dopiero 20. miejsce. Do finału awansował natomiast Jacek Kosior (576 pkt.). W finale, rozgrywanym „od zera” systemem mieszanym: 2 serie 3-strzałowe i następnie system „australijski” co dwa strzały, Jacek strzelał bardzo dobrze i ostatecznie pokonał wszystkich finalistów, zajmując 1. miejsce, wynikiem 198,8 pkt. Gratulujemy!

FINAŁ PUCHARU POLSKI 2012

Podczas zawodów Finału Pucharu Polski, które odbyły się w dniach 23-26 września w Bydgoszczy, nasze województwo reprezentowała jedynie trójka zawodników.

Najlepiej spisała się Kinga Świderska (ZNICZ Międzyrzec Podlaski), która w konkurencji Ksp60 wynikiem 589 punktów zajęła 4 miejsce, zaś w konkurencji Kpn40 weszła z wynikiem 390 punktów do finału i zajęła 8 miejsce (390+99,3=489,3 pkt.).

Nieźle wystartował jej kolega klubowy, Jacek Kosior, który w konkurencji Kpn60, z wynikiem 583+99,5 (682,5) punktów zajął w finale tej konkurencji miejsce 7. W konkurencji Kdw60, z bardzo dobrym wynikiem 591 punktów zajął 9 miejsce, a w konkurencji Kdw3x40 miejsce 12 (1120 punktów).

Trzeba podkreślić, że w Finale Pucharu Polski nie ma podziału na kategorie wiekowe, tak więc Kinga i Jacek rywalizowali także z seniorami.

Nasz jedyny senior, Zbigniew Poliszuk z DRAGONA Chełm tym razem nie błyszczał. W konkurencji Kdw3x40 wszedł do finału z dobrym wynikiem 1141 punktów, ale w finale udziału nie wziął, zajmując tym samym 8 miejsce. W konkurencji Kdw60 uzyskał wynik 585 punktów, który dał mu miejsce 18.

fpp2012lub.pdf 182.17 Kb 19/10/2012, 19:33

Mistrzostwa Województwa 2012 konkurencje kulowe

Przypominamy, że 6 października, na strzelnicy w Siedlcach, odbędą się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w strzelaniach kulowych.

W związku z upływem terminu zgłoszeń, zawodnicy niezgłoszeni mogą wziąć udział jedynie w miarę wolnych miejsc. Zmiany zostaną rozpisane jedynie dla zawodników zgłoszonych w terminie.

Zgloszenia_MW2012_kula.pdf 177.99 Kb 30/09/2012, 23:56

Regulamin zawodów:

Regulamin_MW2012_kula.pdf 102.06 Kb 19/09/2012, 10:13

Harmonogram strzelań:

Harmonogram_mw_ 2012.xls 43.00 Kb 04/10/2012, 21:30

Kwartalnik PZSS - Strzelectwo Sportowe

Egzemplarze najnowszego numeru "Strzelectwa Sportowego" są dostępne do odbioru w siedzibie LZSS.

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, Białystok 14-16 września 2012

W dniach 14-16 września odbyły się w Białymstoku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (województwa łódzkie, mazowieckie, podlaskie, lubelskie). Nasze województwo reprezentowała bardzo skromna, 4-osobowa ekipa: Andżelika Szafrańska i Gabriel Rudzki (oboje KS SNAJPER Lublin) oraz Dominika Ryciak i Patryk Ciszek (oboje MKS DRAGON Chełm).

Doskonale spisał się Gabriel Rudzki, który zwyciężył w dwóch konkurencjach: Kpn30 (285 pkt.) i Ksp40 (383 pkt.). Na „pudle” stanęła także jego koleżanka klubowa Andżelika Szafrańska, która w konkurencji Ksp40 zajęła 3. miejsce (366 pkt.), zaś w konkurencji Kpn30 zajęła 6. miejsce (270 pkt.).

Dominika Rycak w Ksp40 była 5. (364 pkt.), a w konkurencji Kpn30 zajęła 10. miejsce (260 pkt.). Patryk Ciszek startując w konkurencji Ksp3x10 zajął 8. miejsce i w konkurencji Kpn30 miejsce 13. (243 pkt.).

Ogółem, nasi zawodnicy zdobyli 15 pkt. w rywalizacji międzywojewódzkiej.

Komunikat_MMM_2012.pdf 141.68 Kb 23/09/2012, 23:27